KONST / Litografier / Färglitografi 10548157
*
nr 1054 8157
Knut Swane
(f. 1951), Norge
Färglitografi, Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89
Knut Swane, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:55:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 19:38:20
1
Vinnande bud
1/9 21:12:30
2
700 kr
1/9 21:12:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga europa europeisk färglitografi grafik knut swane litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavisk
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Knut Swane
Knut Swane, svensk bildkonstnär född 1951.
Läs om budbetjänten
nr 1054 8157
Knut Swane
(f. 1951), Norge
Färglitografi, Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89
Knut Swane, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 19:38:20 | 1 | Vinnande bud |
1/9 21:12:30 | 2 | 700 kr |
1/9 21:12:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga europa europeisk färglitografi grafik knut swane litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavisk
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49